czwartek, 31 marca 2011

AOW będzie płatna

Ministerstwo Infrastruktury nie potwierdza, że Autostradowa Obwodnica Wrocławia będzie dla wszystkich darmowa dementując informację z wypowiedzi Bogdana Zdrojewskiego.

Na AOW nie miały zostać wprowadzone opłaty ponieważ trasa formalnie nie będzie autostradą.

Po wcześniejszych protestach ministerstwo podjęło decyzję, że za przejazd obwodnicą nie będą musieli płacić kierowcy poruszający się w granicach miasta Wrocław. To rozwiązanie okazuje się jednak połowiczne dlatego, że długo oczekiwana obwodnica Wrocławia miała odciążyć miasto z ruchu tranzytowego.

Wrocław - pl. Solny bez samochodów

Zapowiadana od dawna zmiana w organizacji ruchu kołowego na pl. Solnym we Wrocławiu wchodzi w życie 2 kwietnia 2011 r. Wyłączenie z ruchu nie będzie dotyczyło rowerów.
  • Na ulicy Ruskiej zmieni się kierunek ruchu (od ulicy Rzeźniczej do placu Solnego). Na odcinku pl. Solny- ul. Kazimierza Wielkiego ma powstać kontrapas dla rowerzystów.
  • na ulicy Św. Mikołaja ustanowiono jeden kierunek ruchu dla pojazdów (od ul. Rzeźniczej do ul. Kiełbaśniczej) Tutaj również powstanie kontrapas dla rowerów.

niedziela, 27 marca 2011

Lotnisko Wrocław - czy nowy terminal zostanie oddany w terminie?

Nowy terminal wrocławskiego lotniska miał być gotowy 1 kwietnia 2011 ale już wiadomo, że prace się przedłużą. Budowa terminala we Wrocławiu wg zapowiedzi ma potrwać jeszcze ok pięciu tygodni.

Dzięki nowemu terminalowi, lotnisko Wrocław będzie w stanie obsłużyć ponad 3,5 miliona pasażerów. Nowy wrocławski terminal będzie czterokrotnie większy od obecnego a jego modułowa struktura pozwoli na jego ewentualne powiększenie jeśli zajdzie taka potrzeba.

czwartek, 24 marca 2011

ElcoConcierge- przepis na idealny wynajem

Program ElcoConcierge stworzony został by świadczyć nietypowe na rynku wypożyczalni samochodów usługi.

ElcoConcierge jest dedykowany posiadaczom złotej karty klienta ElcoAuto- PremiumCard.

ElcoConcierge to jeszcze prostszy wynajem auta i szereg wysokiej jakości dodatkowych usług. Oczywiście to nie tylko minimum formalności przy wynajmie samochodu. ElcoConcierge to kompleksowe organizowanie podróży.

środa, 23 marca 2011

Wypożyczalnia samochodów Wrocław

Samochód ma nam ułatwiać życie, dawać przyjemność z jazdy i poczucie niezależności. Samochody w wypożyczalniach aut chętnie wypożyczają firmy i turyści. Co ciekawe, z roku na rok wzrasta udział klientów indywidualnych w rynku wynajmu samochodów

Choć nadal wśród indywidualnych klientów większość (szczególnie w sezonie letnim) stanowią turyści z zagranicy to zwiększająca się konkurencja na rynku najmu aut -a co za tym idzie: niższe ceny najmu i wzrost poziomu obsługi- powodują wzrost świadomości klientów.

sobota, 19 marca 2011

Często wynajmujesz samochód? Oczekuj więcej!

Jeżeli często korzystasz z usług wypożyczalni samochodów, powinieneś liczyć na dodatkowe przywileje.

W ubiegłym roku wypożyczalnia samochodów ElcoAuto przygotowała karty rabatowe dla stałych klientów. W tym roku powstał projekt lojalnościowy "ElcoCards". W ramach projektu przygotowaliśmy trzy rodzaje spersonalizowanych kart klienta. Spośród nich każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie

Zbliża się czas na letnie opony

Choć ten weekend nie należy do najcieplejszych to nie sposób odczuć, że od kilku dni temperatura utrzymuje się powyżej zera. Budząca się do życia przyroda jest znakiem, że wkrótce trzeba będzie wymienić opony na letnie.

Dlaczego w ogóle trzeba wymieniać opony? Opony w ujemnych temperaturach spisują się doskonale jednak przy wyższych temperaturach jest już gorzej.  Mieszanka gumy, z której są wykonane opony zimowe powoduje ich szybkie nagrzanie co w rezultacie prowadzi do nadmiernego zużycia bieżnika.

wtorek, 15 marca 2011

Rowerami z ElcoAuto

Wiele osób wynajmujących samochód na weekendowy wypad za miasto, staje przed problemem jak zabrać ze sobą rower. Dzięki naszej wypożyczalni to tylko formalność.

Możliwości przewozu rowerów jest kilka. Poczas rezerwacji samochodu w uwagach wystarczy dodać informację, że do samochodu ma zostać zamontowany bagaznik na rower.

Z uwagi na dużą różnorodność samochodów i typów bagażników w naszej wypożyczalni, będziemy potrzebowali kilku informacji abyśmy mogli dobrać rodzaj bagażnika, który najlepiej spełni swoją rolę.

poniedziałek, 14 marca 2011

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dziecko w samochodzie jest bardziej bezpieczne, gdy siedzi w dobrze dopasowanym i dobrej jakości foteliku. W wypożyczalni samochodów ElcoAuto dbamy o bezpieczeństwo dzieci. Chcemy aby każda podróż wypożyczonym u nas samochodem była udana, komfortowa i przede wszystkim bezpieczna.

Prawo jednoznacznie reguluje sposób przewożenia dzieci w samochodzie - wymaga, aby dzieci do osiągnięcia dwunastego roku życia lub 150 cm wzrostu były podczs jazdy samochodem zapięte w fotelikach.

niedziela, 13 marca 2011

Toyota Aygo- księgowi górą

Pozostając w grupie A, kontynuejemy nasz cykl o samochodach, które można wypożyczyć w ElcoAuto. O Toyocie Aygo na naszym blogu wspominaliśmy juz kilka razy. 

Toyota Aygo to idealne miejskie autko, szczególnie lubiane przez Panie ("Kobiece samochody" ElcoBlog 8 marca 2011). Samochód choć z niewielkimi, kosmetycznymi zmianami jest produkowany od 2005 roku to na ulicy wygląda świeżo i interesująco. Sylwetka małej Toyoty sprawia wrażenie ponadczasowej. Opływowy kształt karoserii wraz z wieloma przetłoczeniami nadaje pojazdowi dynamiki.

sobota, 12 marca 2011

Wypadek z udziałem zwierzyny leśnej. Co dalej?

Statystyki w zakresie ilości zdarzeń drogowych z udziałem zwierzyny leśnej są druzgocące. Z roku na rok znacznie wzrasta liczba wypadków drogowych z udziałem dziko żyjących zwierząt. 

Na polskich drogach jest coraz więcej samochodów, infrastruktura drogowa znacznie ogranicza przestrzeń życiową dzikich zwierząt. Nowopowstałe drogi i autostrady krzyżują się ze szlakami dzikiej zwierzyny.

Z naszej wypożyczalni samochodów coraz częściej korzystają osoby poszkodowane w wypadkach z udziałem dzikiej zwierzyny. Uderzenie samochodem w nawet drobne zwierzę, może powodować rozległe uszkodzenia auta. Kierowcy alarmują, iż trudno jest im dochodzić swoich praw przed ubezpieczycielami w wypadku gdy dozło do zdarzenia z udziałem dziko żyjącej zwierzyny.

piątek, 11 marca 2011

Jak wypożyczyć samochód za granicą?

Promienie słońca zwiastują nadejście wiosny (nareszcie:)). Wielu z Was zapewne zaplanowału już tegoroczne wyjazdy wakacyjne.

Jeżeli macie duszę podróżnika indywidualisty, cenicie swobodę i komfort to  podążanie krok w krok za przewodnikiem może okazać się rozwiązaniem mało ciekawym. Podróżowanie na własną rękę często jest tańsze, ciekawsze i bardziej komfortowe. Podróżując w ten sposób mamy okazję zobaczyć więcej, lepiej zorganizować czas, odkryć miejsca, których na próżno szukać na wycieczkach fakultatywnych.

czwartek, 10 marca 2011

Ceny paliw ostro w górę

Paliwa drożeją- tankując paliwo do swojego samochodu coraz mocniej trzymamy się za portfele. 

Na przestrzeni ostatniego tygodna obserwujemy zjawisko dynamicznego wzrostu cen paliw (porównanie przygotowane przez firmę e-petrol, www.e-petrol.pl). Ciekawym zjawiskiem jest także zmiana cen oleju napędowego. Popularny diesel zbliża się do cen benzyny. Niektórzy analitycy wskazują, iż olej napedowy może osiągnąć cene 5 zł/litr

Fiat Panda- praktyczny miś pudełko

Chcemy przyblizyć naszym czytelnikom sylwetki samochodów z floty ElcoAuto. W kolejnych odsłonach prezentujemy auta, które można u nas wypożyczyć.

Pierwsza "na warsztat" wjeżdża Panda. Sympatyczny samochód, w którym liczą się ergonomia, praktyczność i niskie koszta użytkowania. Te cechy są dobrze zauważalne we wnętrzu samochodu. Fotele- niezbyt obszerne a jednak komfortowe są umieszczone dość wysoko- nadwozie Pandy także jest wysokie. Dzięki takim rozwiązaniom przy niewielkich gabarytach samochodu, wnętrze jest przestronne i pakowne.

środa, 9 marca 2011

Samochód w firmie- nie tylko narzędzie pracy

Pierwsze określenie jakie przychodzi nam do głowy gdy pomyslimy o samochodzie w firmie to- narzędzie pracy. Narzędzie mające wpływ na efektywność przedsiębiorstwa, ułatwiające jego poprawne funkcjonowanie. 

Wielu przedsiębiorców wybierając samochody dla swojej firmy kieruje się głównie opłacalnością i praktycznością środka transportu. Oczywiście jest to jak najbardziej racjonalne i słuszne podejście. Warto jednak zwrócić uwagę, że samochody w firmie mogą pełnić inne funkcje (poza użytkowymi) które w prostej linii nie generują przychodu ale mają wpływ na wynik finansowy przedsiębiorstwa.

wtorek, 8 marca 2011

Kobiece samochody

Kobiety- kierowcy stanowią pokaźną grupę użytkowników dróg a liczba pań za kierownicą stale rośnie. Samochód ze zwykłego środka lokomocji czy narzędzia pracy zmienia się w stylowy gadżet, który powinien pasować do swojego użytkownika.

Trudno jest oceniać samochody przymiotnikami: damski, męski bo dobry samochód jest odpowiedni dla każdego. Kobiecy samochód oznacza tylko tyle, że kobiety zaczynają znać się na samochodach. Niemniej jednak, niektóre auta są bardziej odpowiednie dla kobiet a mężczyźni wyglądają w nich nienajlepiej.

poniedziałek, 7 marca 2011

ETS- ubezpieczenia unisex

Od dawna wiadomo, że kobiety powodują mniej wypadków. Z tego powodu mogły cieszyć się niższym kosztem ubezpieczeń OC. Nikomu to nie przeszkadzało... z wyjątkiem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że niższe stawki ubezpieczeń dla kobiet to niedopuszczalna dyskryminacja mężczyzn.

Jak dotąd firmy ubezpieczeniowe kalkulowały stawki na podstawie analizy ryzyka. Mniejsza szkodowość kobiet za kierownicą w naturalny sposób uzasadniała niższe stawki ubezpieczeń OC dla płci pięknej. ETS nakazał aby najpóźniej do 21 grudnia 2012 roku europejscy ubezpieczyciele ujednolicili stawki ubezpieczeń.

sobota, 5 marca 2011

Eko jazda- nie tylko moda

Powszechnie wiadomo, że samochód nie sprzyja środowisku. Producenci aut coraz bardziej dążą do tego, aby pojazdy były ekologiczne. Efektów tych starań nie brakuje- coraz częściej obserwujemy nowe premiery samochodów hybrydowych i elektrycznych. A czy jest coś co my- zwykli kierowcy- możemy zrobić dla środowiska? Okazuje się, że tak.

Eco-driving- to określenie ekologicznego stylu prowadzenia samochodu. Używany dość powszechnie anglojęzyczny termin dotyczy nie tylko techniki jazdy. To cała filozofia prowadzenia samochodu, skoncentrowana na oszczędności i bezpieczeństwie na drodze. Poniżej prezentujemy kilka wskazówek jak jeździć ekologicznie i oszczędnie:

piątek, 4 marca 2011

Dlaczego trzeba myć samochód?

Spotkaliśmy się wielokrotnie z opiniami, że nie powinno się zbyt często myć samochodu. Na naszych drogach brudne auta nie należą do rzadkości.

Wielu właścicieli samochodów dostrzega jedynie walory estetyczne w czystym aucie tymczasem warstwa brudu czy błota na reflektorach może znacznie ograniczyć oświetlenie drogi nocą a brudne szyby nie tylko zmniejszają komfort podrózowania ale także skutecznie ograniczają widoczność i zmniejszają bezpieczeństwo podróżujących budnym autem.

Specjaliści podkreślają: mycie samochodu nie szkodzi lakierowi nawet podczas mrozów. Nie ma powodów do obaw – karoserię myć można, a co więcej trzeba, bo substancje chemiczne używane przez drogowców są szkodliwe dla nadwozia i lakieru. Wprawdzie zimą wydamy na mycie naszego samochodu więcej ale plusy znacznie przewyższają koszta. Zimą warto korzystać z myjni ręcznej z ciepłym pomieszczeniem, w którym można wysuszyć samochód lub z myjni automatycznych i droższych progamów, które dokładniej umyją i zabezpieczą nasz samochód. Latem wystarczy podstawowy program lub mycie w myjni samoobsługowej.

środa, 2 marca 2011

Komu należy się samochód zastępczy

Zostałeś poszkodowany w wypadku samochodowym? Jeśli sprawcą kolizji był inny kierowca, masz prawo wynająć pojazd na koszt ubezpieczyciela sprawcy. 

Polska Izba Ubezpieczeń wydała wytyczne, w których precyzuje, kiedy możesz skorzystać z prawa do auta zastępczego.

Zobacz wytyczne na stronie Polskiej Izby Ubezpieczeń w formacie pdf. 

Osoby, których pojazd został uszkodzony w wyniku kolizji miały problemy z pokryciem przez ubezpieczyciela sprawcy, kosztów najmu samochodu zastępczego. Orzecznictwo sądowe reprezentuje stanowisko, że poszkodowany ma prawo żądać pokrycia kosztów wynajmu pojazdu zastepczego na czas naprawy uszkodzonego auta. KNF (Komisja Nadzoru Finansowego) i rzecznik ubezpieczonych reprezentowali to samo stanowisko.

wtorek, 1 marca 2011

O umowach najmu słów kilka

Postaramy się przybliżyć Wam tematykę związaną z zawieraniem umów najmu samochodu. Poniższe informacje mogą okazać się pomocne gdy będziecie porównywali wypożyczalnie samochodów lub będziecie chcieli wynająć auto za granicą.

Umowa najmu
O tym, że umowa najmu powinna zostać zawarta na piśmie wspominać nie trzeba, ale co powinno się w niej znaleźć? W umowie powinny zostać zapisane wszystkie dane kierowcy i wynajmującego oraz warunki najmu. Zazwyczaj umowa sporządzana jest w dwóch egzemplarzach. Zapoznajcie się dokładnie z zapisami umowy i zawsze domagajcie się jednego egzemplarza dla siebie. Warto zwrócić uwagę na zapisy poświęcone wysokości i podziału płatności np. zapłatę zaliczki, depozytu/kaucji i ich ewentualnego zwrotu. Zapoznajcie się z warunkami ubezpieczenia, w szczególności, jakiego rodzaju szkody ono obejmuje, jaki ma zakres terytorialny.