piątek, 22 kwietnia 2011

Monster Jam we Wrocławiu

Do Polski powracają zawody Monster Jam! Ta kultowa edycja zawodów potężnych amerykańskich samochodów napędzanych metanolem odbędzie się na wrocławskim stadionie 3 września 2011 roku.

Wydarzenie Monster jam będzie jedną z pierwszych imprez na nowym Stadionie Miejskim we Wrocławiu. W zawodach wezmą udział czołowe zespoły z USA.

czwartek, 21 kwietnia 2011

Wesołych Świąt życzy wypożyczalnia samochodów

Wypożyczalnia Samochodów ElcoAuto życzy zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych. Pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie, rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego "Alleluja"

Niech te święta będą magiczne i wyjątkowe. Życzymy Wam aby każda świąteczna podróż była bezpieczna.

sobota, 16 kwietnia 2011

Wypożyczalnia samochodów - idelane rozwiązanie na święta

Wielkanoc to bez wątpienia czas radosnych chwil. Święto kojarzone z kolorowymi pisankami, pysznym jedzeniem, śmigusem dyngusem i innymi przyjemnymi rzeczami.

W dzisiejszych czasach, gdy każdy dzień mija niezauważony, to właśnie święta sprawiają, że mamy czas by nacieszyć się sobą. To czas, gdy z przyjemnością odwiedzamy swoich bliskich i przyjaciół.

Co jednak gdy nie możemy zorganizować optymalnego transportu w okresie świąt? Wiele osób np. pracujących za granicą z tego powodu rezygnuje z przyjazdu do rodzinnego domu na święta. Dobrym rozwiązaniem na te utrudnienia może okazać się wypożyczenie samochodu. Wynajem auta to komfortowy sposób aby bez ograniczeń móc odwiedzić rodzinę i przyjaciół.

niedziela, 10 kwietnia 2011

Miejsca we Wrocławiu - Most Grunwaldzki (zdjęcia)

Najsłynniejszy i najczęściej fotografowany most Wrocławia jest jedynym wiszącym mostem drogowym w Polsce. 

Powstał w latach 1908-1910 według projektu Richarda Plüddemanna. Początkowo nosił nazwę Cesarskiego (na jego otwarcie 10 października 1910 r. przybył cesarz Wilhelm II), po 1. wojnie światowej Wolności, a obecna nazwa funkcjonuje od jego odbudowy w 1947 r. Most o długości 112 m i szerokości 18 m zawieszony jest na stalowych taśmach, przerzuconych przez granitowe pylony i zakotwiczonych na nadbrzeżach. Słupy podpory ukształtowane są w formie monumentalnego łuku triumfalnego.

czwartek, 7 kwietnia 2011

Kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia już wkrótce

Już na przełomie kwietnia i maja do użytku zostanie oddany nowy odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW), choć w tym terminie nie będzie można wjechać na odcinek wrocławskiej obwodnicy od strony autostrady A4.

AOW od tzw. węzła Wrocław Południe (skrzyżowanie z A4) w kierunku lotniska, do ul. Granicznej jest już praktycznie gotowa. Drogowcy prowadzą prace wykończeniowe i ustawiają oznakowanie.

wtorek, 5 kwietnia 2011

Oznaczenia na oponach - co się za nimi kryje?

Wygląda na to, że wiosna na dobre zawitała do Wrocławia. Nasza wypożyczalnia samochodów już wymieniła opony. To dla wielu kierowców, także czas zakupu nowych opon. Na każdej oponie widnieje mnóstwo najróżniejszych oznaczeń, które niekiedy ciężko rozszyfrować.


PODSTAWOWE OZNACZENIA:


Rozmiar opony – przeważnie dobrze oznaczony- po obu bokach opony. Przedstawia się je w następującym formacie np. 235/45 R18, gdzie 235 oznacza szerokość opony w milimetrach, 45 to stosunek wysokości do szerokości opony przedstawiony w procentach, a R18 to średnica felgi w calach.