wtorek, 24 maja 2011

Nowe przepisy dot. rowerzystów

W sobotę weszły w życie nowe przepisy prawa o ruchu drogowym. Dzięki nim na ścieżce rowerowej, rowerzyści będą mieć pierwszeństwo przed skręcającymi pojazdami. Pojawia się również prawo do wyprzedzania z prawej strony wolno jadących samochodów i legalne przyczepki dla dzieci.

Główna zmiana polega na przywróceniu wykreślonego w 2001 r. przepisu, który daje rowerzyście przejeżdżającemu prosto ścieżką rowerową przez skrzyżowanie pierwszeństwo przed pojazdami, które skręcają i przecinają tę ścieżkę.

poniedziałek, 16 maja 2011

Samoobsługowe wypożyczalnie ekologicznych samochodów w Paryżu

Jesienią tego roku na ulicach Paryża pojawią się pierwsze samoobsługowe wypożyczalnie samochodów z napędem elektrycznym. Francja jest pierwszym krajem, który testuje ten pomysł.

Docelowo w całym mieście i na jego peryferiach ma być dostępnych w 2012 roku trzy tysiące elektrycznych samochodów na ponad tysiącu stacji.

czwartek, 5 maja 2011

Nowy terminal lotniska we Wrocławiu prawie gotowy

Nowy terminal wrocławskiego lotniska jest już prawie skończony a wszystkie prace przeniosły się do środka obiektu.

Położono już posadzki i elementy sieci związanych z bezpieczeństwem. Na miejscu są też elementy systemu bagażowego i kontroli bezpieczeństwa. Zamontowane zostały również ruchome schody, którymi będzie można dostać się na piętro obiektu gdzie będzie się mieściła kawiarnia z widokiem na pas startowy.

środa, 4 maja 2011

Majówka ze śniegiem

Zima kolejny raz zaskoczyła drogowców ale tym razem można mówić o prawdziwym zaskoczeniu.

Pogoda znów spłatała nam figla. Zamiast krótkich spodenek musieliśmy założyć ciepłe płaszcze, a grillowe plany trzeba było odłożyć na później. Choć trzeba przyznać, że Wrocław przykryty warstwą majowego śniegu też miał swój urok.