czwartek, 7 kwietnia 2011

Kolejny odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia już wkrótce

Już na przełomie kwietnia i maja do użytku zostanie oddany nowy odcinek Autostradowej Obwodnicy Wrocławia (AOW), choć w tym terminie nie będzie można wjechać na odcinek wrocławskiej obwodnicy od strony autostrady A4.

AOW od tzw. węzła Wrocław Południe (skrzyżowanie z A4) w kierunku lotniska, do ul. Granicznej jest już praktycznie gotowa. Drogowcy prowadzą prace wykończeniowe i ustawiają oznakowanie.


nowy odcinek AOW na mapie:Na razie jednak kierowcy jadący od strony autostrady A4 na obwodnicę nie wjadą. Będzie ona służyła jedynie tym jadącym drogą krajową nr 8 od strony granicy z Czechami. Nowakowski: - Takie ograniczenia wprowadziliśmy na prośbę władz Wrocławia. Chodzi o to, by nie obciążać ulicy Strzegomskiej, przez którą trzeba by było przejechać np. w drodze na Nowy Dwór.

Kierowcy z węzła Wrocław Południe wjadą na obwodnicę Wrocławia dopiero w wakacje,gdy do użytku zostanie oddana całość obwodnicy. Dzięki temu będzie można łatwiej dojechać do zachodnich osiedli miasta bez potrzeby przejazdu przez ul. Strzegomską. Obecnie na prośbę władz Wrocławia wprowadzono ograniczenie wjazdu na AOW z odcinka autostrady A4 aby nie blokować ulicy Strzegomskiej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.