poniedziałek, 16 maja 2011

Samoobsługowe wypożyczalnie ekologicznych samochodów w Paryżu

Jesienią tego roku na ulicach Paryża pojawią się pierwsze samoobsługowe wypożyczalnie samochodów z napędem elektrycznym. Francja jest pierwszym krajem, który testuje ten pomysł.

Docelowo w całym mieście i na jego peryferiach ma być dostępnych w 2012 roku trzy tysiące elektrycznych samochodów na ponad tysiącu stacji.


Idea samoobsługowej wypożyczalni samochodów powstała po realizacji projektu samoobsługowych wypożyczalni rowerów nazywanych velibami, od połączenia franc. słów "velo" - rower i "liberte" - wolność.

Zasady wynajmu samochodów mają być podobne do tych z wypożyczalni rowerów. Samochód wypożyczony przy użyciu karty abonenta będzie można zwrócić w dowolnym punkcie wynajmu.

Nie podano jeszcze oficjalnych cen najmu samochodów. Z tego co udało nam się dowiedzieć to godzina jazdy samochodem będzie kosztować kilka euro. Do tego należy doliczyć ceny abonamentu (od 10 euro dziennie do ponad 140 euro w abonamencie rocznym). Przed wypożyczeniem samochodu będzie trzeba pozostawić kaucję w wysokości ok 250 euro na wypadek uszkodzeń.
  Wypożyczalnia samochodów Wrocław - ElcoAuto.pl
  ElcoAuto wypożyczalnia samochodów Wrocław. Wynajem nowych aut w atrakcyjnych cenach we Wrocławiu. 
  Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy samochodów. Wynajem aut Wrocław, wypozyczalnia samochodów  Brak komentarzy:

  Prześlij komentarz

  Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.