poniedziałek, 28 lutego 2011

List od Opla- akcja serwisowa

Dzisiaj w naszej skrzynce znaleźliśmy list z serwisu Opla. Życzenia??? Oczywiście, że nie!  
Firma General Motors Poland powiadomiła o rozpoczęciu kampanii naprawczej.W ubiegłym roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ogłosił 62 powiadomienia o niebezpiecznych samochodach i motocyklach, sprzedawanych w Polsce. Coraz częściej słyszymy o zakrojonych na szeroką skalę akcjach naprawczych. Tym razem odczujemy to na własnej skórze:)

Usterka dotyczy podobno 8 modeli osobowych tej marki. Spośród nich mamy w swojej flocie, cieszącą się dużym zainteresowaniem Astrę H.

Wadą, która może się pojawić w niektórych egzemplarzach jest niesprawny klakson, który może występować w modelach Astra H i Zafira B powstałych w Belgii, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Polsce, których wprowadzono na polski rynek w liczbie 39 950 egzemplarzy. Bardziej zaniepokoiła nas informacja, że jednostka napędowa może mieć pogorszone osiągi i być głośniejsza. W ostateczności pęknięciu może ulec wałek rozrządu.


W tym tygodniu wszystkie Astry H z naszej flocie przejdą gruntowną kontrolę pod kątem ew. usterek. Szkoda tylko, że producenci samochodów zwracają coraz mniejszą uwagę na możliwość występowania usterek, na etapie projektowania i produkcji.

1 komentarz:

  1. Teraz już ciężko mówić o jednej marce samochodów. Rynek globalny tak wymieszał części, że nie wiadomo jaką marką człowiek jeździ

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.