poniedziałek, 28 lutego 2011

ElcoWeekend za miastem

Rozpoczynamy cykl dla wszystkich zainteresowanych zwiedzaniem okolic Wrocławia. Z wypożyczalnią samochodów wyjeżdżajmy na weekend z miasta, odkrywać nasz region. 

Dolny Śląsk (w naszej ocenie:)), jest najpiękniejszym regionem w Polsce. Wystarczy wyruszyć z miasta na weekend, by nacieszyć się urokami przyrody, zabytków i różnymi formami aktywnego wypoczynku. 

W wypożyczalni samochodów ElcoAuto możecie wynająć samochód w specjalnej ofercie weekendowej. Auto można wypożyczyć od piątku do poniedziałku w cenie 2 dni (promocja 3 w cenie2). Nasza wypozyczalnia aut jest przyjazna dzieciom dlatego fotelik, siedzisko, wózek dziecięcy otrzymacie gratis. Czas wyruszyć w podróż:)

Monumentalny zamek książęcy Książ to największy dolnośląski zamek i trzeci pod względem wielkości zamek w Polsce. Swoją obronną siedzibę wybudował tutaj w latach 1288 - 1292 książę świdnicko - jaworski Bolko I.

Na przestrzeni dziejów zamek wielokrotnie zmieniał właścicieli i wygląd, a największy wpływ na dzisiejszy jego charakter miała rodzina Hochbergów władająca zamkiem przez ponad 400 lat.

W roku 1908 książę Henryk XV wybudował największe południowo - zachodnie skrzydło zamkowe z dwiema wieżami w narożach. Projektantem tej rozbudowy był najpewniej wiedeński architekt Humbert Walcher von Moltchein. Wtedy też przebudowano 48- metrową wieżę główną zamczyska.

Ponure dzieje zamku to lata II wojny światowej, kiedy to teren zostaje zaadoptowany przez nazistów na jedną z siedzib sztabu Adolfa Hitlera. Rozpoczęto wywózkę dóbr zamkowych, a pod zamkiem, w skale na której stoi rozpoczęto drążenie tuneli, które według niektórych teorii miały połączyć zamek z podziemnymi halami w Górach Sowich. Cel przedsięwzięcia nie jest dobrze znany, być może miała tu być kwatera Hitlera połączona z podziemnymi fabrykami. Wszystkie tunele były drążone za pomocą więźniów przymusowych, początkowo przez jeńców rosyjskich, a później więźniów z obozu Gross - Rosen.

Po wojnie zamek doszczętnie zdewastowały i rozkradły wojska radzieckie. Prace konserwatorskie rozpoczęto w 1956 roku i trwały one ponad 30 lat. Renowacja przywróciła wiele starych walorów zamkowych i dzisiaj mieści się tutaj luksusowy hotel oraz Towarzystwo Miłośników Zamku Książ - Fürstenstein.
Zwiedzając teren zamkowy nie sposób się nudzić. Turyści mają możliwość zwiedzania imponujących komnat, z których najpiękniejsze to Sala Maksymiliana, Salon Chiński, Salon Włośki, Salon Zielony i Hall Myśliwski.

Na terenie wokół zamku znajdują się piękne ogrody, restauracja i stadnina koni. W zamku prezentowane są wystawy ceramiki artystycznej i porcelany użytkowej, pochodzącej z pobliskich fabryk. Organizowane są również wystawy kwiatów i krzewów oraz pokazy walk i zwyczajów średniowiecznych.

Warta zwiedzenia jest również znajdująca się nieopodal palmiarnia, w której rośnie ok. 100 gatunków roślin sprowadzonych z 4 kontynentów. Zamek Książ jest jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Firma hotelarska dzierżawiąca część pomieszczeń organizuje najwspanialsze noce sylwestrowe w Polsce. Niestety impreza bije również cenowe rekordy powitania Nowego Roku.

Więcej informacji można znaleźć na Zamek Książ - Oficjalna strona Przedsiębiorstwa.

Wypożyczalnia aut ElcoAuto prezentuje wskazówki dojazdu (Wrocław-Książ, Wałbrzych). Odległość 68 km. Podróż drogą nr 35 powinna trawać około godziny. Podczas podpisywania umowy najmu proszę zapytać pracownika wypozyczalni o nawigację GPS w Pakiecie Weekendowym.


 ElcoAuto życzy szerokiej drogi!Wypożyczalnia samochodów Wrocław - ElcoAuto.pl
ElcoAuto wypożyczalnia samochodów Wrocław. Wynajem nowych aut w atrakcyjnych cenach we Wrocławiu. Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy samochodów. Wynajem aut Wrocław

ElcoAuto- Oczekuj Więcej!

2 komentarze:

  1. W książu jest bardzo ładnie ale ja wolę surowy klimat starych zamków jak np. w Bolkowie

    OdpowiedzUsuń
  2. Dolny Śląsk to zdecydowanie najpiekniejszy obszar naszego kraju

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.