czwartek, 31 marca 2011

AOW będzie płatna

Ministerstwo Infrastruktury nie potwierdza, że Autostradowa Obwodnica Wrocławia będzie dla wszystkich darmowa dementując informację z wypowiedzi Bogdana Zdrojewskiego.

Na AOW nie miały zostać wprowadzone opłaty ponieważ trasa formalnie nie będzie autostradą.

Po wcześniejszych protestach ministerstwo podjęło decyzję, że za przejazd obwodnicą nie będą musieli płacić kierowcy poruszający się w granicach miasta Wrocław. To rozwiązanie okazuje się jednak połowiczne dlatego, że długo oczekiwana obwodnica Wrocławia miała odciążyć miasto z ruchu tranzytowego.
Wrocławianie będą poruszali się w granicach miasta AOW ale ruch tranzytowy nadal będzie biegł przez centrum Wrocławia. Wobec powyższego obwodnica nie pełniłaby swych podstawowych funkcji.

Bogdan Zdrojewski w środę przekonywał, iż udało mu się nakłonić ministra infrastruktury Cezarego Grabarczyka, by zrezygnował z projektu pobierania opłat za korzystanie z AOW.

Dziś resort infrastruktury zdementował tę informację. Obwodnica Wrocławia nie uzyska statusu drogi ekspresowej. W projekcie nie ma mowy o darmowej obwodnicy dla ruchu tranzytowego. Przewiadziano jedynie zaniechanie poboru opłat w ruchu lokalnym.

Wypożyczalnia samochodów Wrocław - ElcoAuto.pl
ElcoAuto wypożyczalnia samochodów Wrocław. Wynajem nowych aut w atrakcyjnych cenach we Wrocławiu. 
Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy samochodów. Wynajem aut Wrocław, wypozyczalnia samochodówBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.