piątek, 4 marca 2011

Dlaczego trzeba myć samochód?

Spotkaliśmy się wielokrotnie z opiniami, że nie powinno się zbyt często myć samochodu. Na naszych drogach brudne auta nie należą do rzadkości.

Wielu właścicieli samochodów dostrzega jedynie walory estetyczne w czystym aucie tymczasem warstwa brudu czy błota na reflektorach może znacznie ograniczyć oświetlenie drogi nocą a brudne szyby nie tylko zmniejszają komfort podrózowania ale także skutecznie ograniczają widoczność i zmniejszają bezpieczeństwo podróżujących budnym autem.

Specjaliści podkreślają: mycie samochodu nie szkodzi lakierowi nawet podczas mrozów. Nie ma powodów do obaw – karoserię myć można, a co więcej trzeba, bo substancje chemiczne używane przez drogowców są szkodliwe dla nadwozia i lakieru. Wprawdzie zimą wydamy na mycie naszego samochodu więcej ale plusy znacznie przewyższają koszta. Zimą warto korzystać z myjni ręcznej z ciepłym pomieszczeniem, w którym można wysuszyć samochód lub z myjni automatycznych i droższych progamów, które dokładniej umyją i zabezpieczą nasz samochód. Latem wystarczy podstawowy program lub mycie w myjni samoobsługowej.


Warto pamiętać, że mycie silnika zimą może grozić jego poważnym uszkodzeniom. Trudno jest wysuszyć wszystkie zakamarki pod maską. Lepiej zaczekać z tym do wiosny.

Kierowcy często zapominają o czystości szym od wnętrza samochodu. Dbanie o czystość szyb a w szczegolności szyby przedniej powinno być jedną z podstawowych czynności podczas przygotowania do jazdy tak istotnej jak ustawienie fotela, lusterek czy świateł.

Taryfikator przewiduje kary dla kierowców prowadzących samochód źle oznaczony lub wyposażony w urządzenia nie spełniające swojego przeznaczenia – brudne światła (czyli nie spełniające swojego przeznaczenia) mogą nas kosztować 200 zł.

Pamiętajmy zatem aby właściwie przygotować nasze samochody do jazdy. Warto również pamiętać o czystych tablicach rejestracyjnych (art. 60 ust. 1 pkt 2).

W ElcoAuto dbamy o czystość samochodów. Nasze samochody są zawsze dokładnie umyte i odkurzone. Wypożyczając u nas samochód czujesz się jakbyś wyjechał prosto z salonu.Wypożyczalnia samochodów Wrocław - ElcoAuto.pl
ElcoAuto wypożyczalnia samochodów Wrocław. Wynajem nowych aut w atrakcyjnych cenach we Wrocławiu. Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy samochodów. Wynajem aut Wrocław

ElcoAuto- Oczekuj Więcej!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.