poniedziałek, 14 marca 2011

Bezpieczeństwo dzieci w samochodzie

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że dziecko w samochodzie jest bardziej bezpieczne, gdy siedzi w dobrze dopasowanym i dobrej jakości foteliku. W wypożyczalni samochodów ElcoAuto dbamy o bezpieczeństwo dzieci. Chcemy aby każda podróż wypożyczonym u nas samochodem była udana, komfortowa i przede wszystkim bezpieczna.

Prawo jednoznacznie reguluje sposób przewożenia dzieci w samochodzie - wymaga, aby dzieci do osiągnięcia dwunastego roku życia lub 150 cm wzrostu były podczs jazdy samochodem zapięte w fotelikach.

Bezpieczeństwo pasażerów podróżujących naszymi samochodami jest dla nas priorytetem. Wypożyczalnia samochodów ElcoAuto jest przyjazna dzieciom, dlatego za wszelkie dodatki takie jak fotelik samochodowy, siedzisko, wózek spacarowy nie pobieramy jakichkolwiek opłat.

Każdy "mały" podróźnik zawsze otrzymuje od nas miły upominek.

Dla dzieci podróżujących naszymi autami przygotowaliśmy markowe, bezpieczne i wygodne foteliki. Pracownik ElcoAuto fachowo umieści fotelik w wynajętym samochodzie, przekaże instrukcję obsługi i pokaże  jak bezpiecznie zamocować fotelik.

Wyposażając samochód w fotelik lub siedzisko, mamy na uwadze standardy bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Przepisy dopuszczają możliwość montazu fotelika na przednim siedzeniu (z wyjątkiem gdy fotelik jest zamontowany tyłem do kierunku jazdy) a samochód posiada poduszkę powietrzną pasażera. Pragniemy jednak zwrocić uwagę, iż tylna kanapa w większości typow samochodów jest miejscem o wiele bezpieczniejszym, dlatego montaż fotelika proponujemy właśnie z tyłu samochodu.


Fotelik samochodowy dobieramy także do konkretnego modelu samochody, który wynajmujecie.  W autach wyposażonych w boczne kurtyny powietrzne lub boczne poduszki powietrzne proponujemy zamontowanie fotelika z dala od poduszek Poduszki boczne i kurtyny boczne są przewidziane dla dorosłych pasażerów dlatego jeżeli montujemy fotelik na bocznej cześci tylnej kanapy to wybieramy foteliki o rozbudowanych zagłówkach, które zwiększają bezpieczeństwo przy bocznych uderzeniach.


Poniżej prezentujemy podstawowe typy fotelików dostępnych w naszej wypożyczalni aut:

Grupa 0-13 kg
Foteliki montowane tyłem do kierunku jazdy. W przypadku tej grupy fotelików istotny wpływ na komfort uzytkowania ma łatwy sposób wkladania i wyjmowania fotelika z samochodu z przypiętym do niego dzieckiem.
 Grupa 9-18 kg
Niektóre są mocowane tyłem do kierunku jazdy (mają opinię najbezpieczniejszych). Fotelik wyposażony w pasy bezpieczeństwa dostosowywane do wzrostu i wagi dziecka.


Grupa 15-36 kg
Fotelik proponowany przez nas zamiast podkładki/siedziska ponieważ zapewniają dużo lepszą ochronę dzięki rozbudowanym zagłówkom.


 Jeśli potrzebujesz wyposażenia, którego nie znalazłeś w spisie na naszej stronie internetowej to skontaktuj się z zespołem ElcoAuto.

Wypożyczalnia samochodów Wrocław - ElcoAuto.pl
ElcoAuto wypożyczalnia samochodów Wrocław. Wynajem nowych aut w atrakcyjnych cenach we Wrocławiu. 
Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy samochodów. Wynajem aut Wrocław, wypozyczalnia samochodówBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.