piątek, 11 marca 2011

Jak wypożyczyć samochód za granicą?

Promienie słońca zwiastują nadejście wiosny (nareszcie:)). Wielu z Was zapewne zaplanowału już tegoroczne wyjazdy wakacyjne.

Jeżeli macie duszę podróżnika indywidualisty, cenicie swobodę i komfort to  podążanie krok w krok za przewodnikiem może okazać się rozwiązaniem mało ciekawym. Podróżowanie na własną rękę często jest tańsze, ciekawsze i bardziej komfortowe. Podróżując w ten sposób mamy okazję zobaczyć więcej, lepiej zorganizować czas, odkryć miejsca, których na próżno szukać na wycieczkach fakultatywnych.


Jeśli zdecydujecie się na wakacje na własną rękę to dobrym pomysłem na transport może okazać się wynajęty samochód. Auto możecie wypożyczyć w lokalnej wypożyczalni. Lokalne firmy oferują standardy zblizone, a nawet takie same jak duże korporacyjne firmy z branży najmu samochodów przy relatywnie niskich cenach. Bez różnicy, którą wypożyczalnię samochodów wybierzecie- warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów:

Na wakacjach jesteśmy zrelaksowani i zdecydowanie mniej czujni. Klienci wynajmujący samochód podczs wakacyjneg wyjazdu często nie czytają umowy i regulaminu najmu. Trudno później tłumaczyć zaskoczenie, gdy okazuje się, że ubezpieczenie nie obejmuje np. przebitej opony czy zatankowania niewłaściwego paliwa.

Decydując się na wypożyczenie samochodu warto poświęcić trochę więcej cennego, wakacyjnego czasu na wybór właściwej wypozyczalni aut.  Zanim zamówicie samochód przez hotelową recepcję spróbujcie znaleźć kilka ofert, które będziecie mogli porownać. Warto zapytać czy goście hotelu, w którym się zatrzymaliście otrzymują dodatkowe profity od zaprzyjaźnionej z hotelem wypożyczalni samochodów . Jeśli chcecie mieć udany urlop i satysfakcję z wynajętego auta warto pamiętać o kilku rzeczach.


Przedstawiamy wakacyjny dekalog najmu:

1. Rezerwuj on-line
Warto sprawdzić możliwość rezerwacji on-line. Często przy rezerwacji samochodu przez internet możecie otrzymać lepszą propozycję cenową. Dodatkowo macie wiele czasu aby spokojnie zapoznać się z samochodami i warunkami najmu.
2. Upewnij się, że wiesz co podpisujesz. 
Przeczytaj uważnie wszystkie dokumenty, zwracając szczegolną uwagę na detale (najczęściej istotne informacje są pisane drobnym drukiem). Upewnij się, że dobrze rozumiesz warunki kontraktu.
3. Weź to za co płacisz 
Jeśli dokonywałeś rezerwacji samochodu lub wplacileś zadatek na najem, lub jeśli rezerwuje się grupę pojazdów to upewnij się, że otrzymałeś pojazd wielkości i typu jaki zamawiałeś.
4. Przeprowadź inspekcję samochodu
Samochód, który wypożyczamy, powinien być w pełni sprawny, dokładnie sprawdzony przed wydaniem przez pracownika firmy. Sprawdź stan samochodu i podpisz protokół odbioru.

5. Sprawdź warunki ubezpieczenia 
Sprawdź zakres i rodzaj polisy. Dowiedz się czy wnosisz udział własny w szkodzie i czy możesz wykupić ograniczenie udziału własnego w ew szkodzie.6. Sprawdź jakie są dodatki do najmu
Zdaża się, ze wraz z najmem samochodu możecie wykupić ubezpieczenia indywidualne, które zawsze mogą się przydać podczas wakacyjnej podróży. Warto zobaczyć jakie promocje na wyposażenie dodatkowe ma wypożyczalnia samochodów. Możecie w atrakcyjnej cenie lub za darmo otrzymać nawigację GPS, mapy, fotelik dla dziecka, lodówkę, przenoścne DVD itp.
7. "Rozpoznaj teren", w którym będziesz prowadził
Styl poruszania się po drogach w każdym kraju wygląda inaczej. Zapoznaj się z prawem drogowym, ograniczeniami prędkości, obowiązkiem jazdy na światłach w czasie dnia itp., zwyczajami jakie panują na drodze.

8. Zaplanuj trasę
W miarę możliwości zaplanuj wcześniej trasę wyprawy. Może to zmniejszyć stres związany z nawigowaniem, oszczędzić czas i nie przegapicie w ten sposób atrakcji, które chcecie zobaczyć9. Zdaj samochód w stanie w jakim go otrzymałeś
Zawsze zatankuj samochód do pełna (lub stanu paliwa jaki zastałeś przy odbiorze auta). Podpisz protokół zdawczy samochodu

10.  Sprawdź rachunek
Upewnij się, że umowa została prawidłowo zakończona. Może okazać się, że po powrocie z podróży otrzymasz wyciąg z karty kredytowej z dodatkowymi opłatami np. za paliwo czy produkty lub wyposażenie dodatkowe, z którego nie korzystałeś.

Wypożyczalnia samochodów Wrocław - ElcoAuto.pl
ElcoAuto wypożyczalnia samochodów Wrocław. Wynajem nowych aut w atrakcyjnych cenach we Wrocławiu. Wynajem krótkoterminowy i długoterminowy samochodów. Wynajem aut Wrocław

ElcoAuto- Oczekuj Więcej!

1 komentarz:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.