wtorek, 8 marca 2011

Kobiece samochody

Kobiety- kierowcy stanowią pokaźną grupę użytkowników dróg a liczba pań za kierownicą stale rośnie. Samochód ze zwykłego środka lokomocji czy narzędzia pracy zmienia się w stylowy gadżet, który powinien pasować do swojego użytkownika.

Trudno jest oceniać samochody przymiotnikami: damski, męski bo dobry samochód jest odpowiedni dla każdego. Kobiecy samochód oznacza tylko tyle, że kobiety zaczynają znać się na samochodach. Niemniej jednak, niektóre auta są bardziej odpowiednie dla kobiet a mężczyźni wyglądają w nich nienajlepiej.

Przedstawiamy nasz subiektywny ranking kobiecych samochodów.

1. Fiat 500 C

Fiat 500 od dnia swojej premiery stał się hitem. Stylistyka małego fiata zjednała mu rzeszę sympatyków. My prezentujemy wersję "prawie kabrio" 500 C.Zamiast zwykłego dachu włoscy projektanci zastosowali materiałowy odpowiednik dachu nawiązujący do historycznego modelu tego mikrusa. Poza dachem, dzięki któremu pasażerowie pięćsetki mogą cieszyć się naturą i urokami jazdy kabrioletem, pojazd nie odbiega znacznie od zwyklej wersji 500.

  

2. VW New Beetle

Auto pomimo, iż produkowane od 1998 roku wciąż wzbudza sensację na Polskich drogach. Można powiedzieć, iż nie ma osoby która nie obejżałaby się z lekkim uśmieszkiem patrząc na przejeżdżającego "chrabąszcza". Jest to znakomite auto dla osób z indywidualną osobowością, które lubią się wyróżniać z tłumu, nie znoszą prostoty i nudy i chcą być oryginalne.  W 2010 VW wycofał garbusa z rynku amerykanskiego- czekamy na nowy model Beetla.3. Toyota Aygo

 Najmniejszy samochód w europejskiej ofercie Toyoty. Powstał przy współpracy z francuskim koncernem PSA w efekcie jego bliźniaczymi modelami są Citroen C1 oraz Peugeot 107.  Nazwa Aygo pochodzi od angielskiego zwrotu „I go” i ma symbolizować zwinność oraz mobilność małego samochodu. Toyotę Aygo możecie wypożyczyć w naszej wypożyczalni samochodów.4. Alfa Romeo Giulietta

Alfa Romeo stworzyła samochód pozwalający czerpać maksimum satysfakcji z jazdy. Giulietta charakteryzuje się bardzo precyzyjnym układem kierowniczym, doskonale radzi sobie na krętych drogach, ale jest też samochodem komfortowym, przyjaznym w codziennym użytkowaniu. Giulietta dba o bezpieczenstwo pasażerów- samochód otrzymał wysokie noty w testach zderzeniowych.5. Skoda Fabia

Jeszcze niedawno temu była uważana za jeden z najnudniejszych samochodów dostępnych na rynku. Dwie rzeczy spośród zmian, jakim poddana została Skoda Fabia wraz z ubiegłorocznym liftingiem, atrakcyjną kolorystyką i białym dachem spowodowały zmianę wizerunku popularnej Skody. Fabię znajdziecie we flocie ElcoAuto w bardzo atrakcyjnej cenie. Zachęcamy do osobistego sprawdzenia tego przyjemnego autka.


6. Kia Venga

Kia Venga to kolejny mode samochodu, który możecie wynająć w naszej wypozyczalni samochodów. Venga nie mieści się w standardowym jeszcze niedawno podziale na segmenty. Rozmiarami zewnętrznymi z samochód plasuje się w segmencie B, jednak rozstaw osi pozwala na zadziwiająco przestrzenne i funkcjonalne wnętrze.
7. Peugeot RCZ 

RCZ to eleganckie i sportowe coupe. Na ulicy prezentuje się jak  rasowy concept car, który niepostzreżenie wymknął się z targów motoryzacyjnych.  W naszej ocenie to najbardizej atrakcyjny samochód z gamy francuskiego producenta. Choć RCZ powstał na bazie dobrze znanej 308 to wygląda bardzo świeżo. Peugeot RCZ to mieszanka stylów określanych „dream cars”. Nikt obok tego auta nie przejdzie obojętnie.


8. Mini 

Jeszcze do niedawna Mini musiało walczyć tylko z wymienionymi powyżejVolkswagenem New Beetle w kategorii stylowych miejskich wozidełek, które aspirują do miana kontynuatorów tradycji wielkich poprzedników. Niedawno producenci aut wypuścili nowe modele- Fiat model 5 nową Giuliettę. W tyle za modą retro nie pozostali Francuzi wypuszczając następce słynnego DS'a. Jednak mini świetnie daje sobie radę z konkurencją prezentując nowe odmiany swojego malucha.

1 komentarz:

  1. Alfą chętnie bym poszalał. Taka do konca kobieca to ona nie jest:)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.